Aktualności

ROK SZKOLNY  2019/2020

04 grudnia 2019 r.

Podczas koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej  5-6 latki poznały brzmienie klarnetu

29 listopada 2019 r.

Andrzejki w naszym przedszkolu – były zabawy, wróżenie, przepowiednie a to wszystko w obecności dwóch wróżek

28 listopada 2019 r.

Zajęcia dydaktyczne w Klubie Osiedla Dworcowa. Grupa V  uczestniczyła w zabawach andrzejkowych

25 listopada 2019 r.

Ten dzień był wyjątkowy! Do przedszkola oprócz dzieci przyszły misie – a to z okazji Święta Pluszowego Misia. We wszystkich grupach dzieci rysowały, lepiły, malowały wycinały ale przede wszystkim przytulały miśki

22 listopada 2019 r.

Dzień tolerancji i życzliwości przebiegał w atmosferze przyjaźni i serdeczności dla wszystkich

21 listopada 2019 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich grup przedszkolnych pt.  „Kolory Jesieni”. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Celem zajęcia było dostrzeganie piękna w otaczającym nas świecie przyrody. Oprócz wierszy i piosenek dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach dotyczących pory roku – Jesieni.

11 listopada 2019 r.

Obchody Święta Niepodległości z udziałem przedszkolaków z grupy V. To była piękna lekcja patriotyzmu

08 listopada 2019 r.

„Kocham Cię Polsko” pod takim hasłem odbyła się dzisiaj w naszym przedszkolu uroczysta akademia z udziałem wszystkich przedszkolaków. Dzieci prezentowały piosenki i wiersze patriotyczne a na koniec o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewały 4 zwrotki hymnu państwowego  /w ramach inicjatywy MEN „Szkoła do hymnu”/

29 października 2019 r.

Dzieci z grupy V uczestniczyły w II części warsztatów „Pokojowo nastawieni” i oglądały film „O Yeti!” w kinie Przedwiośnie

25 października 2019 r.

Akcja MEN „Szkoła pamięta” w naszym przedszkolu:

  1. Złożenie hołdu Zygmuntowi Padlewskiemu , polskiemu działaczowi niepodległościowemu , generałowi powstania styczniowego 1863r.

 

2. Złożenie hołdu przed tablicą poświęcona żołnierzom płockim poległym                    podczas II wojny światowej. Kościół św. Stanisława Kostki

3. Złożenie hołdu przed grobem Harcerza Antolka Gradowskiego, który zginął             podczas Obrony Płocka 1920 r. Cmentarz miejski ul. Kobylińskiego                   Odwiedziny grobu wieloletniej dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 21 w Płocku.     Cmentarz zabytkowy ul. Kobylińskiego w Płocku

Działania tj. odwiedzanie grobów, zapalanie zniczy, składanie kwiatów kontynuowane będzie w jeszcze w najbliższych dniach

23 października 2019 r.

Koncert Orkiestry Symfonicznej w naszym przedszkolu, dzieci poznały instrumenty: skrzypce i klarnet

22 października 2019 r.

Spotkanie przedszkolaków z policjantem, pogłębienie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe.

21 października 2019 r.

Dzisiaj bohaterem w naszym przedszkolu była marchewka. Dzień marchewki to wyjątkowy dzień – dzieci przebrane w pomarańczowe stroje zajadały się tym warzywem a starszaki upiekły ciasto marchewkowe, pycha!

18 października 2019 r.

Najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały się przed publicznością – rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Zaprezentowały – wiersze, piosenki, tańce jak prawdziwi profesjonaliści – artyści. Za występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Były nawet chwile wzruszeń i łez , bo to był pierwszy występ naszych Małych Milusińskich. Ta chwila zostanie na długo w naszej pamięci. Naszym rodzicom dziękujemy za przygotowane niespodzianki, za to , że z nami byli i pięknie się bawili.

17 października 2019r.

Głosowanie przedszkolaków w 8 edycji Budżetu Obywatelskiego, dzieci głosowały na projekt przebudowy placu zabaw naszego przedszkola

17 października 2019r.

Wizyta dzieci z grupy V w Bibliotece „Chotomek”

16 października 2019r.

Pokaz motocyklowy na terenie Miasteczka ruchu drogowego przez Klub „Weteran”

09 października 2019r.

Udział dzieci w interaktywnych warsztatach dotyczących rocznicy wybuchu II wojny światowej. Projekt „Pokojowo nastawieni” – wspólne tworzenie plakatu

05 października 2019r.

W sobotę grupa Przedszkolnego Koła Turystycznego „Skrzaty” wyruszyła na rajd „Pieczonego ziemniaka” . Dzielnie pokonaliśmy wraz z rodzicami trasę z Liszyna – sprzed szkoły do Stanicy Wodnej „Flis”. Tam czekały na nas pyszne ziemniaczki oraz ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. W nagrodę za wytrwałość drużyna dostała piękny puchar i dyplom za zajęcie I miejsca . Gratulacje.

 

03 października 2019r.

Jesienne zajęcia dydaktyczne dla dzieci z grupy V w Klubie Osiedla Dworcowa

30 września 2019r.

Zajęcia kulinarne „Kuchcikowa” w grupie III – dzieci robiły sałatkę jarzynową

27 września 2019r.

Wycieczka dzieci z grupy V do Piekarni nr 10 w Płocku. Dzieci poznały proces powstawania pieczywa, pracę piekarza a bułeczki były pyszne…

 

20 września 2019r.

Dzień przedszkolaka. We wszystkich grupach obchodziliśmy to święto. Było wesoło i radośnie

20 października 2019r.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”

18 września 2019r.

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej w przedszkolu. Dzieci 5-6 letnie słuchały utworów granych na gitarze i oboju.

 

ROK  SZKOLNY 2018/2019

12 czerwca 2019r.

Miło nam poinformować, iż w holu Urzędu Miasta Płocka trwa wystawa pokonkursowa „Regionalne tańce ludowe” organizowana przez Miejskie Przedszkole nr 21 w Płocku. Wystawę można oglądać w dniach od 12 czerwca 2019r. do 27 czerwca 2019r.

 

27 maja 2019r.

„Uliczka Wandy Chotomskiej”- przegląd krótkich form teatralnych. Prezentacja utworu „Makaron”.

27 maja 2019r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłych gości – to były małe pszczółki w ulu. Bardzo miła Pani opowiedziała nam ciekawostki o zwyczajach pszczół, mogliśmy także spróbować miodu – pycha

maj 2019

W naszym przedszkolu realizujemy projekt grantowy „Chronimy powietrze – chronimy gatunki zagrożone” w ramach obchodów Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska organizowanego przez RCEE w Płocku i Szkołę Podstawową nr 14. Nasz projekt nosi nazwę „Akademia Przyjaciół Pszczół”

17 maja 2019

Dzisiaj na terenie ogrodu przedszkolnego odbył się Festyn Rodzinny „Dzień Rodzinki”.

16 maja 2019r.

Udział w „Międzyszkolnych warsztatach twórczych” w Szkole Podstawowej nr 11 w Płocku

 

14 maja 2019r.

Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały swoje umiejętności taneczne na Festiwalu Tańca Ludowego, którego byliśmy organizatorem. Dzieci z grupy IV brawurowo i z klasą zatańczyły poloneza a młodsze z grupy II – zaśpiewały przyśpiewkę „Czerwone jabłuszko”, dzieci z grupy III – przyśpiewkę „Pięknie was witamy”, a z grupy V – trzy przyśpiewki krakowskie.

26 kwietnia 2019r.

Dzieci z grupy V wzięły udział w nagraniu audycji telewizyjnej – teatrzyku pt. „Lew Honorek” dla Straży Miejskiej.

17 kwietnia 2019r.

Dzieci 6 -letnie zostały dzisiaj przeszkolone w zakresie ratownictwa przedmedycznego. W roli instruktora wystąpił Miś Ratownik. Wszystkie dzieci w praktyce sprawdziły swoje umiejętności i zdały egzamin celująco.

16 kwietnia 2019r. 

Grupa V z wizytą w bibliotece im. W. Chotomskiej

10 kwietnia 2019r.

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej w naszym przedszkolu – dzieci poznały polskie tańce ludowe.

01 kwietnia 2019r.

Spotkanie z pracownikiem RCEE pt. „Pszczoły – owady pożyteczne”, przybliżenie świata przyrody ożywionej, ciekawostki z życia pszczół

28 marca 2019r.

Lena U. z grupy V nagrodzona w ogólnopolskim konkursie plastycznym o Marszałku Józefie Piłsudskim organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Warszawie.

23 marca 2019r.

W sobotę grupa „Skrzatów ” z naszego przedszkola wzięła udział w rajdzie „Powitanie wiosny. Przeszliśmy trasą spacerową po Płocku aż do mety w III Liceum, towarzyszyła nam Marzanna.

21 marca 2019r.

„Witamy wiosnę na sportowo” pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy!

01 marca 2019r.

Lila W. z grupy V zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Zimowa zakładka” organizowanego w ramach Festiwalu Zorzy Polarnej. Gratulujemy!

22 lutego 2019r.

Lena K. z grupy IV  zajęła III miejsce w konkursie plastycznym Ogólnopolskim  – organizowanym przez MP Nr 12 „Zima wkoło – bawimy się wesoło.” Gratulujemy laureatce.

21 lutego 2019r.

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu

28 stycznia 2019r.

Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”. Najmłodszą laureatką została Lena U. z grupy V. Gratulujemy !

24 stycznia 2019r.

Spotkanie edukacyjne pt. „Bezpieczne ferie” z udziałem Straży Miejskiej i Lwa Honorka.

23 stycznia 2019r.

Karnawałowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej w naszym przedszkolu

21 stycznia 2019r.

Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków. W dniu Ich święta we wszystkich grupach wybrzmiewały gorące życzenia, piosenki i tańce okraszone całusami i własnoręcznie wykonanymi prezentami.

16 stycznia 2019r.

Praca Tamary P. z grupy IV została wyróżniona w VII Międzynarodowym konkursie plastycznym pt.: „Święta w moim domu”, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 27 w Płocku. Gratulujemy!

19 grudnia 2018r. 

Dzisiaj delegacja rodziców i dzieci  z grupy  IV  odebrała ze Szkoły Podstawowej Nr 23  Światełko z Betlejem, które zagościło w naszym przedszkolu.

18 grudnia 2018r.

” Spotkanie choinkowe” w naszym przedszkolu

17 grudnia 2018r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Najładniejsza kartka świąteczna” organizowanego przez MDK . Laureatką tego konkursu została Amelia M. z grupy V – gratulujemy!

14 grudnia 2018r. 

Dzieci z grupy IV i V uczestniczyły dzisiaj w zajęciach edukacyjnych „Akademia małego pasażera” na terenie Zajezdni Komunikacji Miejskiej. Lew Honorek ze Straży Miejskiej udzielał dzieciom wskazówek na temat bezpiecznego podróżowania, a potem dowiedzieliśmy wielu ciekawostek o autobusach, o ich wyposażeniu, naprawach, konserwacji, myciu….

14 grudnia 2018r. 

Grupa III uczestniczyła dzisiaj w spotkaniu pod hasłem: Przyroda Ojczysta  w Szkole Podstawowej nr 14. Było wiele ciekawych konkurencji np: konkurs przyrodniczy: Milionerzy; podliczanie znalezisk przyrodniczych; Konkurencja zręcznościowa; Koło fortuny przyrodnicze, a na koniec zabawy z organizatorami po wygranej z 6 przedszkoli

12 grudnia 2018r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: ” Mój przyjaciel Skrzat” – organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 21.  Laureatami tego konkursu zostały dzieci z grupy  IV –  Emilia S.   Dorian  L.

11 grudnia 2018r.

Wycieczka do Kołacinka do Krainy św. Mikołaja. Dzisiaj dzieci z grupy V i III odwiedziły samego św. Mikołaja. Oto relacja z tej wizyty

07 grudnia 2018r.

Wizyta Mikołaja czyli zastępcy Prezydenta Miasta Płocka Pana Romana Siemiątkowskiego w naszym przedszkolu była dla dzieci wielkim wydarzeniem. Dzieci czekały na Gościa z uśmiechem na buziach i ubrane w mikołajowe czapeczki. Wszystkie otrzymały grę i książeczkę a potem zrobiono wspólną fotografię.

07 grudnia 2018r.

Dzisiaj w Płockim Ogrodzie Zoologicznym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Odkryj z nami Płock” organizowanego przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Laureatką tego konkursu została Ola J. z grupy V.

06 grudnia 2018r.

Mikołajki w przedszkolu – dzisiaj bardzo miły Mikołaj z Panią Dyrektor zaglądali do sal przedszkolnych wzbudzając entuzjazm dzieci. Dzieci witały Go piosenkami a w zamian otrzymały nowe zabawki i słodycze

27 listopada 2018r.

Przedszkolaki odwiedziły dzisiaj Teatr Dramatyczny w Płocku aby zobaczyć spektakl pt. ” Królewna Śnieżka” . Dzieci były zachwycone przedstawieniem i oklaskom nie było końca.

26 listopada 2018r.

Dzisiaj nasze przedszkole zostało opanowane przez misie. Hucznie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Były zabawy z misiami, tańce, rysowanie, czytanie, oglądanie bajek….. Misie towarzyszyły nam krok w krok – to był wyjątkowy dzień.

Każdy przedszkolak był ze swoim najlepszym przyjacielem –  misiem. Miś jest bardzo, ale to bardzo potrzebny – zarówno do kochania, całowania , przytulania, na radości i smutki – małe i duże. Miś – to Taki Gość – co rozweseli , gdy nie ma z nami mamy, taty. Dziś miś się z nami bawił, tańczył   i śpiewał  i za to misiu Cię kochamy – BĄDŹ Z  NAMI CZASAMI…..

22 listopada 2018r.

Urodziny marchewki obchodzone były we wszystkich grupach. To pomarańczowe, słodkie i smaczne święto.

MY CZYLI GRUPA  IV  – zorganizowaliśmy też zawody sportowe, w których ważną rolę pełniła marchewka. Był slalom z marchewką, celowanie w obręcz, marchewka biegnie górą, marchewka w tunelu. na koniec zajęć tworzyliśmy i kreowaliśmy obrazki na temat: ” Nie tylko marchewka jest zdrowa, ale i…… Było cudownie wykazaliśmy się kreatywnością, a teraz proszę podziwiajcie nasze wytwory , bijcie brawa, bo zabawa była SUPERANCKA.

21 listopada 2018r.

Spotkanie ze zdrowiem i dr Witaminką. Dzieci poznały zasady racjonalnego odżywiania i piramidę zdrowia a wszystko okraszone dużą porcją super piosenek. A na dokładkę nagrały audycję do Polskiego Radia.

16 listopada 2018r.

Obchody Dnia Tolerancji w naszym przedszkolu – praca ewaluacyjna kończąca zajęcie „słońce dobrych kontaków”

13 listopada 2018r.

Wizyta przedszkolaków z grupy IV i V u seniorów w Centrum Aktywności Seniora.

09 listopada 2018r.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie 3 -latków

08 listopada 2018r.

Spotkanie w Muzeum Mazowieckim z okazji święta 11 Listopada. Dzieci z grupy IV i V prezentowały program artystyczny i odwiedziły grób Nieznanego Żołnierza.

06 listopada 2018r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie integracyjne z okazji zbliżającego się święta – 11 Listopada pt. ” Święto Niepodległości – Świętem Radości – wiersz i piosenka dla Niepodległej ” . Z okazji 100 – lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości – dzieci z grupy IV zaprezentowały wiersze i piosenki dla grona przedszkolaków, a także dla przybyłych gości z  Centrum  Aktywności Seniora. Wzruszeń i emocji było niemało. Ta uroczystość na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu.

05 listopada 2018r.

Festiwal Piosenki Przedszkolnej organizowany przez Bibliotekę „Chotomek” – reprezentacja dzieci z grupy IV

30 października 2018r.

Spotkanie przedszkolaków z Lwem Honorkiem ze Straży Miejskiej.

25 października 2018r.

Dzisiaj odwiedzili nas czyli dzieci z grupy IV i V  ciekawi goście Rycerze z drużyny kuszniczej.

25 października 2018r.

Dzieci z grupy III wyjechały na wycieczkę – spotkanie w Akademii Młodego Pasażera w Komunikacji Miejskiej. W nowoczesnym autobusie hybrydowym odbyła się nauka piktogramów, przycisków i zasad właściwego zachowania. Dzieci zwiedzały bazy: naprawy, diagnozy a nawet myjnię.

22 października 2018r.

Zajęcia z robotyki były dla dzieci baaardzo ciekawe.

20 października 2018r.

Przedszkolne Koło Turystyczne „Skrzaty” czyli przedszkolaki i rodzice wybrali się dzisiaj na Rajd „Pieczonego ziemniaka” zorganizowany przez PTTK-Płock. W rajdzie wzięło razem 26 osób w tym 12 dzieci. Trasa wiodła przez malowniczą wieś Liszyno a finał mieliśmy w Stanicy wodnej „Flis”. Czekały tam na nas smaczne ziemniaczki a w ognisku piekliśmy kiełbaski. Nasza drużyna była bardzo dzielna!

17 października 2018r.

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej – przedszkolaki poznały instrumenty dęte: róg i tubę.

17 października 2018r.

„Higiena jamy ustnej” zajęcia przeprowadzone przez panią Marlenę – higienistkę stomatologiczną.

16 października 2018r. 

Dzisiaj odwiedził nas niezwykły gość Pan Antoni – senior i kombatant. Bardzo ciekawie opowiadał przedszkolakom o dawnych czasach, czasach swojej młodości, swoich przeżyciach i sukcesach. Mamy nadzieję, że będziemy się widywali częściej.

09 października 2018r.

Dzisiaj dzieci 6 -letnie z naszego przedszkola i dwóch okolicznych przedszkoli  wzięły udział w Rajdzie dla Niepodległej, którego byliśmy organizatorem. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, potem przeszliśmy do miejsca pamięci narodowej przy ulicy Sienkiewicza, grobu Nieznanego Żołnierza i Placu 13 Straconych. Dzieci wykazały się dużą dojrzałością patriotyczną: recytowały wiersze, śpiewały hymn Polski, pieśni, składały kwiaty i zapalały znicze.  Finał  Rajdu na Starym Rynku swoją obecnością uświetnił Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka. To była prawdziwa lekcja edukacji patriotycznej.

05 października 2018r.

Dzieci z grupy V „Smerfy” wybrały się dzisiaj na wycieczkę do piekarni nr 10 . Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proces powstawania pieczywa i poznać ciężką pracę piekarzy. A najbardziej smakowały dzieciom świeże ciasteczka.

04 października 2018r.

Nasze przedszkole gościło dzisiaj policjantów z Komendy Miejskiej Policji. Rozmawialiśmy na temat  bezpiecznej drogi do przedszkola i obejrzeliśmy film

02 października 2018r.

Dzieci z grupy V  „Smerfy” odwiedziły dzisiaj market Leroy Merlin, gdzie samodzielnie sadziły kwiaty – wrzosy. Warsztaty poprzedzone były zajęciami edukacyjnymi na temat przyrody nieożywionej.

 

28 września 2018r.

Wycieczka grup IV i V pt. „Średniowieczny Płock” do Muzeum Diecezjalnego.  Warsztaty prowadzone przez przewodników PLOT- u przeniosły dzieci w zupełnie nieznany średniowieczny świat….

grupa IV  

grupa V 

27 września 2018r. 

Reprezentanci naszego przedszkola z grupy IV Żółwiki – dwoje dzieci 5 letnich, dwoje sześcioletnich uczestniczyło w spotkaniu integracyjnym organizowanym przez MP Nr 34  –   ” Bieg ku Niepodległej”. Trasa  biegu prowadziła ścieżką przez leśną polankę. Dystans dość długi, ale wszyscy daliśmy radę, nawet nasza pani Jola. Chociaż nie zdobyliśmy miejsca na podium to i tak wszyscy dostaliśmy medale. Przecież to tylko zabawa – każdy uśmiechał się i był szczęśliwy , że się udało pokonać wyznaczony dystans. Szczęśliwi i lekko zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.

27 września 2018r.

Grupa III wybrała się dzisiaj do Galerii Sztuki. Once upon a time… czyli dawno dawno temu. Wystawa estońskiej ilustracji na motywach baśni braci Grimm w Płockiej Galerii Sztuki.

26 września 2018r.

Dzisiaj grupy starsze 5-6 latków gościły muzyków z Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Dzieci poznały instrumenty z rodziny instrumentów dętych: obój i puzon.

25 września 2018r.

Grupa IV Żółwiki  pojechała na wycieczkę do manufaktury ” Słodko zakręceni”, by poznać etapy powstawania lizaka. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru po płockiej Starówce i po Wzgórzu Tumskim. Byliśmy na Starym Rynku – podziwialiśmy stare Miasto,  kamienice, siedzibę władz miasta Płocka – Ratusz, pomnik Bolesława Krzywoustego. Spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Wisły, a w parku za Katedrą zbieraliśmy kasztany. Po spacerze czekała nas niespodzianka w cukierni. Poznaliśmy etapy powstawania lizaka, produkty, barwniki, zapachy. Było trochę czarów ze słodkim karmelem, który zmieniał barwę.  Było pysznie, słodko, pachnąco i kolorowo…………..   MNIAM, MNIAM , MNIAM…….

25 września 2018r.

Z okazji Dnia Chłopaka grupa II  czyli Sówek wzięła udział w warsztatach „Słodko zakręceni”. Samodzielnie tworzyły lizaki. Następnie udaliśmy się na spacer po Płocku. Lizaki były naprawdę zakręcone i baardzo słodkie.

24 września 2018r.

Dzisiaj nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach integracyjnych z zakresu edukacji ekologicznej – Sprzątanie Świata 2018 r. Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat segregowania odpadów, oraz uczestniczyły w zabawach mających wyrobić wśród nich postawę proekologiczną. Za zdobytą wiedzę otrzymały legitymację Ligii Ochrony Przyrody i obiecały , że od dziś zawsze będą dbać o naszą planetę Ziemię. Grupy otrzymały również książki i plakaty  przyrodnicze za właściwą i zachowania i postawę. Gdy tylko pogoda się ustabilizuje – przedszkolaki wyjdą na teren ogrodu przedszkolnego i wspólnymi siłami posprzątają swój plac zabaw.

21 września 2018r.

Dzisiaj dzieci z gr.  III i  IV pojechały na wycieczkę do Cekanowa do gospodarstwa Agroturystycznego ” Ranczowisko”. Dzieci miały możliwość zobaczenia różnych zwierząt –  tych trochę mniej znanych. Pan Michał  bardzo ciekawie opowiadał i poszerzał zasób wiedzy o zwierzętach . Jedną z ciekawostek było to , że niektóre kury znoszą niebieskie jajka, a zapach np. z gruczołów skunksa może pozostać nawet do trzech tygodni. Widzieliśmy – szare świnki, lisa, kozy, owce, barana, żółwia, kury, gęsi, kaczki. Była fajna  frajda , że nie tylko patrzyliśmy, ale mogliśmy – pogłaskać, przytulić zwierzęta. Nad wszystkim w mini ZOO  – czuwał struś – Filip. Poznaliśmy też Tipi – rodzaj namiotu, a w nim – palenisko, skóry, totemy, łuk,  oraz ” Łapacz snów. „. Zabawa na placu zabaw też była  super. Na koniec był grill , a potem już tylko powrót do przedszkola. Żal było nam wracać.    Oj żal………   Może znów za rok powrócimy.

Grupa IV 

Grupa III 

21 września 2018r.

Dzieci z grupy V odwiedziły Bibliotekę dla dzieci „Chotomek”, gdzie wzięły udział w imprezie pt. „Dzionek Szalonek”, który był realizowany w ramach projektu „Czytanie – to jest sztuka”. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dzieci uczestniczyły w zabawach inspirowanych twórczością W. Chotomskiej i A.A Milne.

20 września 2018r. 

W całym przedszkolu świętowaliśmy dzisiaj Dzień Przedszkolaka.

Grupa V – w naszej grupie było dzisiaj kolorowo, wesoło i niespodziankowo. Bawiliśmy się przy muzyce we wspaniałych własnoręcznie wykonanych koronach.

Grupa  IV –  było u nas  głośno, radośnie i wesoło. Dominowała zabawa, były tańce i różnorodne konkursy. Szkoda tylko, że taki dzień jest tylko raz w roku!!! Pozdrawiamy inne PRZEDSZKOLAKI

Grupa III – najlepszy dzień w roku!

17 września 2018r.

Grupa V – Smerfy uczestniczyła w wycieczce i ekologicznych warsztatach pt. „Tropiciele odpadów” organizowanych przez Związek Gmin Regionu Płockiego. Dzieci wzbogaciły wiedzę o segregacji odpadów, spacerowała ścieżką dydaktyczną w lesie i spędziła miło czas na terenie „Zielonej szkoły” w Sendeniu. Było wesoło, ciekawie i naukowo.

03 września 2018r.

Pierwszy dzień w przedszkolu. Trzymamy kciuki za wszystkie dzieciaki a szczególnie maluchy!

 

ROK  SZKOLNY  2017/2018

12 czerwca 2018r.

Wizyta Strażaków w przedszkolu

7 czerwca 2018r.

Dziś 7  VI  2018 r. udaliśmy się z wizytą do Leroy Merlin – na zajęcia edukacyjne:  – ” Dzieciaki Sadzeniaki”. Było super – sadziliśmy samodzielnie kwiaty – Mrozy , które zabraliśmy ze sobą do przedszkola. Zdobyliśmy wiedzę na temat przyrody ożywionej: poznaliśmy największy kwiat na ziemi, największe drzewo, warzywo, a także co potrzebne roślinom by pięknie rosły i zachwycały nasze oczy. Zdjęcia świadczą o tym jak miło spędziliśmy czas w Leroy Merlin. Naprawdę warto!!!!

06 czerwca 2018r.

Wycieczka do  SP nr 23 – gr. II, III – na przedstawienie pt. ” Królewna Śnieżka”

05 czerwca 2018r.

„Dzień sportowy” – rozgrywki sportowe w drużynach :

grupa III drużyna niebieska

grupa II drużyna zielona

grupa V drużyna pomarańczowa

30 maja 2018r.

Dzieci z grupy V „Smerfy” odwiedziły bibliotekę „Chotomek”, zwiedziły zakamarki biblioteki i wypożyczyły  ciekawą książkę do czytania.

Udział dzieci z grupy V w „Plejadzie Gwiazd – na ludową nutę” w MP nr 33

29 maja 2018r. 

Wycieczka grup II i III do Mamutowa- Bajkowego Placu Zabaw w Wólce Szczawińskiej. Cały dzień świetnej zabawy na świeżym powietrzu.

29 maja 2018r.

Wycieczka grup IV i V do ZOO Safari w Borysewie.

28 maja 2018r.

Zabawy animacyjne z Myszką Miki w ogrodzie przedszkolnym rozpoczynające obchody Dnia Dziecka

25 maja 2018r.

Dziś grupa III w słowach wierszy i piosenek podziękowała za miłość, troskę i wychowanie swoim rodzicom z okazji ich święta.

Dzień Mamy i Taty w grupie V

24 maja 2018r.

24 maja dzieci z grupy III brały udział w konkursie tanecznym – „Roztańczone przedszkolaki”, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 34 im. Kubusia Puchatka w Płocku.  Wykonały piękny układ taneczny i zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

23 maja 2018r.

Udział dzieci z grupy V w Przeglądzie Małych Form Artystycznych pt. „Miś Uszatek w podróży dookoła świata”

19 maja 2018r.

W sobotę grupa przedszkolaków i ich rodziców wzięła udział w pieszym rajdzie pt.”Uśmiech stokrotki i niezapominajki”. Dopisała nam pogoda i dobre humory a na mecie czekały na nas atrakcje: pieczone kiełbaski, loteria fantowa i puchar dla drużyny.

17 maja 2018r. 

Udział w Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaków – w sportowych zmaganiach uczestniczyła drużyna z grupy IV.

16 maja 2018r. 

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej – prezentacja instrumentów smyczkowych.

14 maja 2018r.

Z wizytą w bibliotece szkolnej nr 21 były dzieci z grupy IV – 6 latków.

12 maja 2018r.

Udział dzieci z grupy V w Pikniku Europejskim – prezentowaliśmy kraj AUSTRIĘ, dzieci zatańczyły walca wiedeńskiego.

08 maja 2018r.

„Zdrowe słodycze” – warsztaty kulinarne w grupie V

„Zdrowe słodycze” – warsztaty kulinarne w grupie IV

„Zdrowe słodycze”- warsztaty kulinarne w grupie III

„Zdrowe słodycze” – warsztaty kulinarne w grupie II

„Zdrowe słodycze”- warsztaty kulinarne w grupie I

16.04 – 08.06.2018r.

W naszej placówce realizowany jest ekologiczny projekt grantowy w ramach obchodów Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Tytuł naszego projektu „Czyste powietrze – zdrowe życie”.

23 kwietnia 2018r.

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu.

18 kwietnia 2018r.

Dzisiaj po raz XX nasze przedszkole było organizatorem Festiwalu Tańców Ludowych dla przedszkolaków. Dzieci z grupy IV zaprezentowały taniec góralski a dziewczynki z grupy V zaśpiewały też na góralską nutę  kilka przyśpiewek.

13 kwietnia 2018r.

Trening w grupie II „Sówki”

06 kwietnia 2018r.

„Słodko Zakręcone” – wycieczka do Manufaktury Słodyczy – dzieci z grupy IV i V wykonywały własnoręcznie lizaki

04 kwietnia 2018r.

Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Pisanki, kraszanki, jajka malowane…” wystawa prac dzieci, wręczenie dyplomów i nagród. Gratulujemy i dziękujemy za udział dzieciom i rodzicom.

30 marca 2018r.

Wizyta misia – Kubusia – realizacja projektu: Płock czyta misiowi.W dniach 26  III   – 30  III gościł w gr. III miś – Kubuś , którego właścicielem są przedszkolaki z MP Nr 34. Miś uczestniczył w zajęciach, zabawach, spacerach, a także był uważnym słuchaczem bajek czytanych przez naszą panią. Dnia 30 III miś opuścił naszą grupę i dalej wyruszył w podróż do MP Nr 25. Z żalem Cię misiu żegnamy. Może kiedyś znów się spotkamy. z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę misia z innego przedszkola.

 

27 marca 2018r.

XVII Edycja międzyprzedszkolnego konkursu literackiego – ” Książka moim przyjacielem” – pod hasłem: ” Piękna nasza Polska cała w wierszu i w piosence”. występ Majki W. z grupy III. Prezentacja wiersza: ” Twój dom”

21 marca 2018r.

Przedszkolaki witają nadejście wiosny.

20 marca 2018r.

Wycieczka przedszkolaków do Warszawy. Dzieci zwiedzały Międzynarodową wystawę klocków lego na Stadionie Narodowym.

15 marca 2018r.

Dzisiaj do  grupy III zawitał Miś Biś z MP Nr 34. Przez cały tydzień miś słuchał bajek czytanych przez naszą panią, a teraz miś wędruje w dalszą podróż  do MP  Nr 25. My zaś będziemy oczekiwać na misia z innego przedszkola, by uczestniczył z nami w zabawach, zajęciach, podczas czytania  – kolejnym tygodniu. Pa misiu  – wędruj do innych, a my z niecierpliwością czekamy na kolejnego misia. Może kiedyś znów się spotkamy.

14 marca 2018r.

Koncert Orkiestry Symfonicznej w naszym przedszkolu. Dzieci miały okazję wysłuchać utworów granych na instrumentach smyczkowych.

12 marca 2018r.

Wizyta Straży Miejskiej w grupie IV.

08 marca 2018r.

Dzień Kobiet w grupie IV.

07 marca 2018r.

Grupy IV i V 5- 6 latki zwiedzają  Muzeum Mazowieckie w Płocku.

06 marca 2018r.

Realizacja projektu ” Płock czyta małemu misiowi” w grupie III.

28 lutego 2018r.

Zabawy badawcze w grupie I i II. Rozmawialiśmy co to jest powietrze, sprawdzaliśmy jego sprężystość i wykonywaliśmy eksperymenty z mlekiem i farbami.

19 lutego 2018r. 

Teatrzyk w przedszkolu, aktorzy przedstawili bajkę pt. ” Na dworze króla Mrozu”.

14 lutego 2018r.

Wizyta w przedszkolu muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Śnieg wokoło – bawimy się wesoło” organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 12 w Płocku. Laureat konkursu Gabriel Ł.

09 lutego 2018r.

Bal karnawałowy – kostiumowy – przebierańców. Ależ to była zabawa!!!

06 lutego 2018r.

Święto Babci i Dziadka w naszym przedszkolu.

11 stycznia 2018r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Święta w moim domu” . Laureat nagrody Dorian L.

Teatrzyk w przedszkolu.

19 grudnia 2017r. 

Spotkanie z Mikołajem w grupie V.

Spotkanie z Mikołajem w grupie IV .

18 grudnia 2017r.

Spotkanie z Mikołajem w grupie I  3 – latków.

Spotkanie z Mikołajem w grupie II  4- latków.

 

15 grudnia 2017r. 

Dzieci z grupy IV wzięły udział w Przeglądzie teatrzyków przedszkolnych ” Spotkanie przy choince” organizowanym przez MP nr 5. Dzieci przedstawiły inscenizację pt. ” Choinka śnieżynka”. Była dobra zabawa, ciekawe występy a na zakończenie dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

07 grudnia 2017r.

Mikołajki  – wizyta Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego

06 grudnia 2017r. 

Udział w II edycji  przedświątecznej akcji „Serce za odwagę”.

Dzieci przygotowywały kartki świąteczne dla Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. W ten symboliczny sposób podziękowały za wielką odwagę, jaką odznaczali się Bohaterowie w czasach wojny.

05 grudnia 2017r.

Warsztaty – ozdabianie świątecznych pierniczków

30 listopada 2017r. 

Dziś Andrzejki czyli dzień wróżb i czarów. W każdej sali było bardzo tajemniczo i wesoło.

29 listopada 2017r.

Udział dzieci z grupy V „Smerfów” w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Bibliotece „Chotomek”. Dzieci zaprezentowały piosenkę pt. „Akwarium” Doroty Gellner.

24 listopada 2017r.

Dzisiaj obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Dzieciom w zabawach, śpiewaniu, słuchaniu literatury, działalności plastycznej towarzyszyły ich domowe misie przyniesione z domów. Misie dobrze się bawiły w naszym przedszkolu.

22 listopada 2017r.

Spotkanie z weterynarzem i podopiecznym – jeżem. Dzieci z grupy V miały okazję poznać zwyczaje jeży a nawet poznać go osobiście.

20 listopada 2017r. 

Gdy bezpiecznie jest wokoło przedszkolakom jest wesoło. I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla Franka J. z grupy IV.

17 listopada 2017r.

III miejsce w konkursie plastycznym  LOP w ramach projektu IX edycji Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas. Nagroda dla Magdy K. z grupy IV. Gratulujemy

15 listopada 2017r.

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej – dzieci słuchały utworów granych na oboju i rogu.

Od środy – 15 listopada można oglądać na facebooku teledysk nagrany przez grupę IV „Żółwiki” pt. „Naukowy problem krowy”. Teledysk powstał na potrzeby programu propagującego zdrowy styl życia. Tekst piosenki napisała pani Joanna Neuhoff – Murawska, muzykę pan Zbigniew Murawski. Zachęcamy do oglądania na stronie „dr Witaminka.”

14 listopada 2017r.

Dzieci z grupy  IV „Żółwiki” występowały dzisiaj w Niepublicznym Przedszkolu „Gucio” w „Mam talent”. Zespół dzieci przedstawił układ taneczny „Mamma mia”. Było wiele emocji i zabawy.

10 listopada 2017r. 

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym  przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Celem podjętych działań było rozbudzenie patriotycznych uczuć –  dzieci robiły flagi, kotyliony, recytowały wiersz Cz. Janczarskiego pt. „Barwy Ojczyste”, słuchały hymnu.

8 listopada 2017r.

Zajęcia edukacyjne w Mobilnym Planetarium – dzieci obejrzały film „Mała gwiazdka”, a z dziećmi  grup starszych omówiono planety układu słonecznego. Była to bardzo ciekawa naukowa atrakcja.

25 października 2017r. 

Spotkanie dzieci z grup III, IV i V z policjantami pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoimi kompetencjami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym.

19 października 2017r.

Dzieci z grupy IV „Żółwiki , która uczestniczy w programie Straży Miejskiej „Akademia Lwa Honorka” wzięła dzisiaj udział nagraniu audycji radiowej . Emisja tej audycji w środę 25.10.2017r.

18 października 2017r.

Odbiór nagrody w Wiśle Płock – konkurs ” Dołącz do Drużyny – Sportbonus uzyskaliśmy ponad 270 głosów – rodzicom dziękujemy za głosy i wsparcie.

” Dołącz do Drużyny – Sportbonus – konkurs internautów, zdobyliśmy ponad 270 głosów. Rodzicom dziękujemy za głosy.  Nagroda dla przedszkola- sprzęt sportowy –  piłki.

18 października 2017r.

W dniu 18 października 2017r. dzieci z grup starszych uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku pt. „Jak możemy chronić powietrze przed zanieczyszczeniami? Bądź ekologiczny – postaw na transport przyjazny środowisku”. W trackie warsztatów wskazano dzieciom pozytywne i negatywne zachowania i postawy, które mają wpływ na jakość powietrza; uświadomiono, że za stan jakości powietrza w swoim najbliższym otoczeniu odpowiedzialny jest każdy człowiek. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały plakaty prezentujące negatywne i pozytywne zachowania.

14 października 2017r.

W sobotę 14 października odbył się rajd pieszy „Pieczonego ziemniaka”. Grupa dzieci wraz z rodzicami najpierw szynobusem a potem pieszo przemierzyła malowniczą trasę przez las by na końcu spotkać się z innymi drużynami przy ognisku w Nadleśnictwie Łąck. Nasza turystyczna drużyna „Skrzaty” zdobyła I miejsce  i puchar.  Gratulacje!

12 października 2017r.

Dzieci z grupy IV „Żółwiki” odwiedziły dzisiaj Szkołę Podstawową nr 14 w Płocku, gdzie odbyło się spotkanie przeprowadzone przez młodzież pt. ” Czysta woda zdrowia doda”.

29 września 2017r.

Obchodziliśmy dzisiaj Dzień Chłopaka. W każdej grupie działo się coś ciekawego i niecodziennego.

20 września 2017r.

Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu.

Spotkanie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

15 września 2017r.

Udział dzieci w akcji „Sprzątanie Świata 2017”.

Dnia 15 września grupa III ” Motylki” wybrała się na wycieczkę: ” Tropiciele Odpadów” – organizowaną przez Związek Gmin Regionu Płockiego. Trasa wycieczki obejmowała- Kobierniki, Nadleśnictwo Łąck, Sendeń Mały. Podczas wycieczki – dzieci zapoznały się z segregacją odpadów – w Zakładzie  Utylizacji odpadów w Kobiernikach, poznały zwierzęta leśne – będąc w Nadleśnictwie Łąck, poznały warstwy lasu podczas spaceru lasem – ścieżką przyrodniczą w Łącku, a następnie badały, eksperymentowały wraz z przewodnikiem wycieczki w Sendeniu. Wycieczka zakończyła się grillem i zabawą na placu zabaw.

 

 

ROK  SZKOLNY  2016/2017

22 czerwca 2017r.

Dzieci z grupy III, IV i V uczestniczyły w spotkaniu „X Liga Mistrzów – Bezpieczne wakacje” . Gościliśmy  przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej, którzy uświadamiali dzieciom warunki gwarantujące bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

20 czerwca 2017r.

Dzisiaj  dzieci  z grupy II wybrały się na wycieczkę do Stadniny Koni w Łącku i Zielonej Szkoły w Sendeniu. Dzieci zwiedziły stadninę, a następnie rozkoszowały się podczas godzinnej przejażdżki bryczką po okolicy Łącka. Bryczką dotarły do Sendenia w którym czekała na nie mnóstwo atrakcji. Obszerny plac zabaw, grill, konkurs rysunkowy, oraz łąka do psot , swawoli i figli. Zabawa była wspaniała. Humory dopisywały. Sądzimy, że za rok znów tu powrócimy.

09 czerwca 2017r.

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu pana Łukasza Konika –  Głównego Szefa Kuchni w obiektach hotelowo – restauracyjnych i placówkach rehabilitacyjnych, należących do Uzdrowiska Konstancin Zdrój S.A. Pan Łukasz przybliżył dzieciom niektóre tajniki kuchni molekularnej, zastosowanie ciekłego azotu do przygotowywania niektórych potraw. Dzieci mogły zobaczyć, w jaki sposób można przygotować sorbet pomarańczowy bez konieczności zamrażania go w zamrażarce, chipsy miętowe i bazyliowe oraz szaszłyki owocowe z czekoladą. Wszyscy byli zafascynowani pokazem i degustacją.

08 czerwca 2017r.

Dzieci z grupy III „Motylki” były dzisiaj na wycieczce w Łącku

Dzieci z grupy V „Smerfy” – wycieczka do Łącka

02 czerwca 2017r.

Dzieci z grupy III „Motylki” i z grupy IV ” Żółwiki” wybrały się do Płockiego Teatru na bajkę „Kopciuszek”, a przed bajką wzięły udział w zabawach animacyjnych: duże bańki, szczudlarze, balony.

01 czerwca 2017r.

Dziś „Dzień dziecka” więc w naszym przedszkolu było gwarno i wesoło. Przedszkolaki  bawiły się przy muzyce, z chustą animacyjną i uczestniczyły w warsztatach Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej, na których ozdabiały tekstylne torby .

31 maja 2017r.

Dzieci z grupy III wzięły udział w akcji „Czytać wypada, czyli książek parada”. Na Starym Rynku wraz z innymi przedszkolakami, uczniami i dorosłymi czytaliśmy „Lokomotywę” J. Tuwima.

Dzieci z grupy II i III czyli „Krasnoludki” i „Smerfy” były dziś w Płockim Teatrze na bajce pt.” Kopciuszek”.

30 maja 2017r.

Zabawy dzieci z bajkowymi postaciami, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane XXL, przeciąganie liny i wiele innych atrakcji – tak wyglądał jeden z dni w ramach obchodów DNIA DZIECKA

29 maja 2017r.

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu

Dzieci z grupy V reprezentowały nasze przedszkole na „Plejadzie gwiazd” w MP nr 33, zaśpiewały piosenkę pt. „Słońce na stole”

26 maja 2017r.

Święto MAMY I TATY w naszym przedszkolu!

25 maja 2017r.

Zajęcia w grupie V  „Kuchcikowo” – wypieki na Dzień Mamy

22 maja 2017r.

Jeżowe ABC ” – spotkanie integracyjne prowadzone przez pracownika RCEE w Płocku – wzbogacanie wiedzy o jeżu  grupy:  II, III, IV, V

18 maja 2017r.

Dzieci z grupy IV uczestniczyły w XVI Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez MP nr 29. Po zaciętej rywalizacji wywalczyły III miejsce . Zawody poprzedził występ dziewczynek z grupy V, które zaprezentowały taniec do piosenki „Mamma Miia”.

17 maja 2017r.

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Mój niepełnosprawny kolega” w Miejskim Przedszkolu nr 33. Dorian L. z grupy III za swój rysunek odebrał nagrodę.

Młodzież z Gimnazjum nr 6 przedstawiła dzisiaj dla przedszkolaków bajkę pt. „Trzy świnki” zagrane częściowo w języku angielskim.

16 maja 2017r.

Dzieci z grupy V odwiedziły dzisiaj Szkołę Podstawową nr 21 gdzie odbyła się uroczystość „Święto niezapominajki”

28 kwietnia 2017r.

Dzieci z grupy III wzięły udział w kolejnej edycji „Uliczki Pani Chotomskiej ” w bibliotece. Zaprezentowały składankę dwóch wierszy i piosenki tej autorki „Na wiejskim podwórku”, „Król jamników” i ” Hau, hau, miau, miau”

Dzieci z grupy V przygotowywały się do Święta Flagi.

26 kwietnia 2017r.

Nasze przedszkole było organizatorem XIX Festiwalu Tańców Ludowych, przedszkolaki z grupy IV zatańczyły poloneza a dzieci z grupy V śpiewały. Wszyscy byli pod wrażeniem ich występu.

21 kwietnia 2017r.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci rysowały plakaty, hasła, z którymi przemaszerowały ulicami osiedla Dworcowa.

12 kwietnia 2017r.

Wielkanocny wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny dla rodzin przedszkolaków – laureaci

10 kwietnia 2017r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Miasta nad Wisłą” organizowanego przez POKiS. Gratulujemy Zuzi i Anitce z grupy V. Brawo.

4 kwietnia 2017r. 

Teatrzyk w przedszkolu

3 kwietnia 2017r.

Dzieci z grupy III:  Zuzia W. i Sebastian Z. reprezentowali nasze przedszkole na Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w MP nr 6. Zaśpiewali i brawurowo zatańczyli piosenkę „Poleczka”.

31 marca 2017r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  pt. „Tradycje Wielkanocne” organizowanego przez POKiS. Laureatką tegorocznego konkursu jest Ania K. z grupy „Motylki” – zajęła III miejsce w kategorii prac przedszkolaków. Jej pracę można podziwiać na wystawie pokonkursowej w Galerii „Wisła” . Gratulujemy!

22 marca 2017r.

„Żegnaj zimo – witaj wiosno” pod takim hasłem przedszkolaki powitały nadejście wiosny.

21 marca 2017r.

„Eko – malowanie” pod takim hasłem przeprowadzone zostały warsztaty kreatywno- edukacyjne we wszystkich grupach przedszkolnych. Animatorki z Wyspy Młodych Kolumbów prowadziły zajęcia ekologiczne i zainspirowały dzieci do samodzielnego ozdabiania toreb ekologicznych.

18 marca 2017r.

W sobotę grupa przedszkolaków z Przedszkolnego Koła Turystycznego „Skrzaty” – 17 osób wzięła udział w rajdzie PTTK „Powitanie wiosny”. Razem z „Marzanną” przeszliśmy trasę od Placu Obrońców Warszawy- Wzgórzem Tumskim – Starym Rynkiem – Aleją Roguckiego aż do III Liceum. Wszyscy i dzieci i rodzice byli  bardzo dzielni.

9 marca 2017r.

Grupę Smerfów odwiedził Lew Honorek z ciocią Agnieszką. Tego dnia odbyło się nagranie radiowe do cotygodniowego słuchowiska. Akademia Lwa Honorka to audycje Straży Miejskiej, które uczą dzieci jak bezpiecznie się zachować w różnych sytuacjach. Tym razem dzieci utrwalały wiedzę na temat zachowania wobec nieznanego psa. Mimo tremy udało się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania.Zapraszamy rodziców do wysłuchania audycji- w środę , 15 marca o godz. 9,35 w KRDP.

8 marca 2017r.

  • W grupie III „Motylki” odbyło się wesołe spotkanie ” Dzień Kobiet z Myszką Miki” – była to wielka niespodzianka dla dzieci.

  • 8 marca to Dzień Dziewczynek. W grupie  V „Smerfy” chłopcy przygotowali niespodzianki.Tego dnia szczególnie dbali o dobre maniery wobec koleżanek. A dla kobiet w domu – mam dzieci przygotowały rysunki.
  • Grupy starsze odwiedziła  Płocka Orkiestra Symfoniczna. Dzieci akompaniowały na ekologicznych instrumentach samodzielnie wykonanych. Była wspaniała zabawa.

28 lutego 2017r.

Grupa III „Motylki” odwiedziły dzsiaj płockie ZOO. Dzieci zwiedzały Akwarium, Terrarium ale chciały też zobaczyć: foki, pingwiny, lwy, słonie…. i wszystkie te życzenia spełniliśmy.

08 lutego 2017r.

„Kolejowe ABC”  spotkanie edukacyjne w grupie II i V

02 lutego 2017r.

Dzieci z grupy V „Smerfy” w Klubie Osiedla Dworcowa.

31 stycznia 2017r.

Zabawa karnawałowa – bal dla przedszkolaków. Dzieci przebrane  w przepiękne, pomysłowe stroje karnawałowe i wyposażone w dobre humorki bawiły się świetnie.

20 stycznia 2017r.

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu – to najcieplejsze ze wszystkich świąt. Były wierszyki, piosenki, tańce, uśmiechy, przytulania i prezenty.

12 stycznia 2017r.

Grupy III „Motylki” i II „Krasnoludki” obejrzały dzisiaj bajkę pt. „Konik Garbusek” w Teatrze Dramatycznym.

4 stycznia 2017r.

Dzieci z grup IV i V wyjechały dzisiaj do Szkoły Muzycznej na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Teatru Muzycznego we Wrocławiu.

16 grudnia 2016r.

„Spotkanie przy choince” w grupie III „Motylki”

15 grudnia 2016r. 

Spotkanie z Mikołajem w grupie II ” Krasnoludki”

13 grudnia 2016r.

Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach kreatywnych. Temat spotkania to próba odpowiedzi na pytanie – Dlaczego świeci świeczka?. Były pokazy, eksperymenty, doświadczenia i możliwość samodzielnego wykonania świeczki.

12 grudnia 2016r.

Z okazji mikołajek gościliśmy dzisiaj w naszym przedszkolu Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Dzieci zachwycone były atrakcjami – wesołą rozmową, ciekawym podarunkiem i możliwością pozowania do wspólnego zdjęcia.

09 grudnia 2016r.

Teatrzyk w przedszkolu. Aktorzy teatru DUET z Krakowa przedstawili bajkę pt. „O lisku i kogutku”.

08 grudnia 2016r.

Zakończyliśmy akcję charytatywną  „Szlachetna paczka”. Wraz z przedszkolakami przekazaliśmy dary zebrane wśród  rodziców i pracowników naszego przedszkola.

06 grudnia 2016r.

We wtorek w mikołajki na krótko odwiedził nasze przedszkole Mikołaj – dzieci były zachwycone, szczególnie, że zapowiedział ponowną swą wizytę. Mikołaju – dzieci czekają.

02 grudnia 2016r.

W piątek  trzy reprezentantki grupy V uczestniczyły w spotkaniu ” Jestem bezpieczny” w Niepublicznym Przedszkolu Gucio. Dziewczynki utrwaliły wiedzę podczas licznych zabaw i konkursów, również w języku angielskim.

30 listopada 2016r.

Grupy: Motylki i Smerfy wróżyły z okazji Andrzejek. Poznawały tradycje ludowe, wesoło się bawiły dowiadując się o swojej przyszłości.  Radości było co nie miara.

30 listopada 2016r.

Andrzejki w grupie I i II

30 listopada 2016r. 

Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „Jesienne wędrówki Misia Uszatka w MP nr 13. Zuzia G. z grupy V „Smerfy” zajęła III miejsce. Gratulujemy!

28 listopada 2016r.

Udział dzieci z grupy III „Motyki” w konkursie plastyczno – recytatorskim pt. „Pluszowy Miś moim przyjacielem jest” organizowanym przez MP nr 6. Zuzia W. i Zosia Ż. wykonały piękną pracę i zaprezentowały wiersz „Miś idzie do przedszkola” autorstwa Z. Bronikowskiej i za swój występ zostały nagrodzone pięknymi przytulankami – misiami.

28 listopada 2016r.

Teatrzyk w przedszkolu – bajka pt. „Dorotka w krainie Oz”

 

25 listopada 2016r.

Dzisiaj obchodziliśmy  Święto Pluszowego Misia. Dzieci zaprosiły do przedszkola domowe misie aby wspólnie bawić się, czytać książki, rysować i oglądać bajki.

23 listopada 2016r.

Dziewczynki z grupy I i II wystąpiły  w II edycji konkursu „W poszukiwaniu talentów” w MP nr 11.  Dziewczynki : Ala, Emilka, Nadia i Zuzia zaprezentowały  hiszpańską piosenkę pt.”Weo, weo”.

22 listopada 2016r. 

Grupę III „Motylki” odwiedził  dziś szczególny gość – weterynarz tata Zosi. Ciekawie opowiadał o swojej pracy i leczonych zwierzętach.

21 listopada 2016r. 

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaków odwiedzają ich rodzice i czytają ulubione książki. Dzisiaj dzieciom z  grupy III czytała mama Janka.

21 listopada 2016r. 

W poniedziałek  w Katedrze dzieci z grupy Smerfy uczestniczyły w XII Festiwalu Przedszkolnej Piosenki Religijnej. Zaśpiewały i inscenizowały piosenkę Ziarenko do ziarenka . Były podziękowania i pochwały oraz upominki.

18 listopada 2016r. 

W piątek  dzieci z grup Smerfy i Motylki bawiły się z okazji Dnia Ziemniaka. Na spotkaniu integracyjnym rozwiązywały zagadki, dowiedziały się o drodze ziemniaka z pola na talerz, jego zaletach w diecie. Uczestniczyły w zabawach ruchowych np. sadzimy i zbieramy ziemniaki. Stemplowały szal Pani Jesieni ziemniaczanymi stemplami a na koniec wykonały jeżyki i inne cudaki z ziemniaka.

16 listopada 2016r.

Obchodzimy Dzień Tolerancji, jest to  święto szacunku i akceptacji,  uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. W trakcie dzisiejszych zajęć dzieci dowiedziały się, iż wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w godności i prawach. Obdarowani są rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec siebie w duchu braterstwa.

10 listopada 2016r.

Świętujemy Dzień Niepodległości

 

04 listopada 2016r.

Dzisiaj dzieci z  grupy II i III wyjechały do galerii Wisła na spektakl: ” Najprawdziwszy skarb”  w wykonaniu aktorów z teatru Forum Wielu. Po spektaklu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji na terenie galerii min. dmuchańce, wata cukrowa, popcorn itp. Punktem kulminacyjnym było wrzucenie przez dzieci symbolicznej złotówki dla chorego Mikołaja – Akcja Charytatywna: ” Płockie dzieciaki dla Mikołaja”.

03 listopada 2016r.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie I ” Żabki”

28 października 2016r.

Dzisiaj w grupach III „Motylki” i V ” Smerfy” odbyło się spotkanie z policjantami KMP w Płocku pod hasłem „Przedszkolak bezpieczny na drodze”.

Grupa IV w Gimnazjum nr 6

27 października 2016r.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie II „Krasnoludki”

25 października 2016r.

Wystawa prac plastycznych pt.”Nasi milusińscy”. Przedszkolaki rysowały swoje domowe zwierzaki.

20 października 2016r.

Dzieci z grupy IV wzięły udział w Ekoturnieju sprawnościowym przedszkolaka w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku.Sportowa rywalizacja odbywała się w 6 konkurencjach: bieg z paczką makulatury, bieg z przejściem przez szarfę, rzuty kulą z gazety, czworakowanie, piłka w tunelu, bieg slalomem. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami.

19 października 2016r.

Odwiedziny  Kubusia Puchatka w naszym przedszkolu.

13 października 2016r. 

„Dzień Marchewki” to dzisiejsze hasło przewodnie w każdej grupie. Ubrane na pomarańczowo – czerwono przedszkolaki podejmowały różne aktywności : lepiły marchewki, wydzierały, malowały i rysowały, ozdabiały i konstruowały z marchewek, śpiewały i tańczyły z olbrzymią marchewką, piły sok marchwiowy a nawet upiekły ciastka marchewkowe. Na koniec zrobiły sobie zdjęcie – fotkę w marchwiobudce.

4 października 2016r.

Dzieci z grup IV i V uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym. tematem spotkania były zwierzęta , gdyż tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich pupilach, narysować ich portrety, brały udział w konkursach i zabawach.

30 września 2016r.

W tym dniu obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. We wszystkich grupach świętowaliśmy – były różne niespodzianki, zabawy, malowanie twarzy i baloniki.

28 września 2016r.

Dzieci z grupy V „Smerfów” : Anitka, Zuzia, Miłosz i Franek wzięły udział w Biegu Przedszkolaka w MP nr 34. Wszyscy pobiegli na medal. Pomimo trudnej do pokonania trasy poradzili sobie wspaniale. Na mecie na wszystkich uczestników czekał ogromny tort i oczywiście medale.

 

20 września 2016r.

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka – we wszystkich grupach było pełno wesołej zabawy.

Grupy dzieci „Smerfy ” i „Żółwiki” wyjechały na wycieczkę po Płocku. Zwiedzały zabytki Starego Miasta z przewodnikiem.

16 września 2016r.

Nasze przedszkole włączyło się w akcję „Sprzątanie świata 2016” pod hasłem: „Żyj eko, śmiecenie odpada” . Tego dnia odbyły się także zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej : ” Żyj z przyrodą w zgodzie” .

 

ROK  SZKOLNY  2015/2016

10 czerwca 2016r.

W piątek  przed Ratuszem odbyło się podsumowanie projektów  ekologicznych pt. ” Wybierz zrównoważony styl życia”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III . Zaprezentowały inscenizację piosenki ” Pszczoła”. Ponadto wręczono nagrody za konkurs plastyczny o zasięgu ogólnopolskim wiążącym się z tym projektem. Szymon D. z III grupy zajął III miejsce. Gratulujemy.

08 czerwca 2016r.

Dzieci z grupy V  wzięły udział w III Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 34 im. Kubusia Puchatka. Dziewczynki zaprezentowały  hiszpańsko – włoską piosenkę „Veo- veo”.

08 czerwca 2016r.

Kuchcikowo – dzieci robiły ziołowe bułeczki.

07 czerwca 2016r.

Dzieci z III grupy wzięły udział w I Przeglądzie Piosenki Ekologicznej w MP nr 5. Ola i Michalinka zaśpiewały piosenkę ” Ekologia”. Było mnóstwo emocji, rozwiązywały zagadki, układały puzzle i wspólnie z dziećmi z innych placówek bawiły.

03 czerwca 2016r.

Spotkanie edukacyjne z udziałem drużyn z naszego przedszkola i MP 27 , MP 33 oraz Policji i Straży Miejskiej w ramach IX Ligi Mistrzów pt. „Bezpieczne wakacje”.

01 czerwca 2016r.

Piknik Rodzinny odbył się w środę 1 czerwca na terenie ogrodu  naszego przedszkola. Imprezę rozpoczęły występy artystyczne naszych przedszkolaków. Następnie dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji w postaci: dmuchanych zjeżdżalni, loteryjki fantowej, zawodów sportowych, malowania koszulek, przekąsek itp. Była to bardzo  miła zabawa!

31 maja 2016r.

Dziewczynki z grupy II Lenka U. i Julia K. zaprezentowały piosenkę „Czy ten Pan i Pani ” Anny Wyszkoni na „Plejadzie gwiazd” w Miejskim Przedszkolu nr 33.

27 maja 2016r.

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie ekologicznym ” Wybierz zrównoważony styl życia”. Dzieci poszerzają swoją wiedzę  przyrodniczo -ekologiczną poprzez zabawy, zagadki, zajęcia badawcze itp.Ostatnio tworzyły prace na konkurs plastyczny. Projekt zakończy się występem przed ratuszem w czerwcu, ale o tym będziemy pisać później.

25 maja 2016r. 

Teatrzyk w przedszkolu – dzisiaj dzieci obejrzały bajkę pt. ” Pimpuś Sadełko w krainie Witaminek”.

25 maja 2016r.

Dziewczynki z grupy III reprezentowały naszą placówkę na III Mistrzostwach przedszkolnych cheerleaders w MP 34. Były to niezapomniane chwile, pełne emocji. Dziewczęta znakomicie sobie poradziły tańcząc układ do piosenki Mamma mia. Zdobyły swoje pierwsze medale. Radości nie było końca.

24 maja 2016r.

Spotkanie grupy V z ratownikiem medycznym panem R. Wróblem  pt. ” Ratujmy misia” – nauka udzielania pierwszej pomocy.

18 maja 2016r. 

Drużyna dzieci z grupy V wzięła dziś udział w Olimpiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez MP Nr 29. Nasze reprezentantki zajęły  I miejsce -złoty medal, puchar. Złote medalistki to: Ola B., Weronika M, Inga P. Marta R, Agata B. Bardzo gratulujemy!

17 maja 2016r. 

Spotkanie integracyjne grup  IV i  V  pt. „Segreguj odpady”  przeprowadzone przez przedstawiciela Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej.

14 maja 2016r.

W sobotę  dzieci z naszego przedszkola wraz z Rodzicami wyruszyły na rajd pieszy z Męczenina do Leszczyna Szlacheckiego /ok. 4 km/. Wszystkim dopisywał dobry humor więc szybko dotarliśmy do mety, a tam czekało na nas ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nasza przedszkolna drużyna zdobyła uznanie organizatorów  /PTTK/  i nagrodzona została dyplomem i złotym pucharem.

11 maja 2016r.

Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej pt. „Muzyczny koncert dla mamy” – zakończenie kolejnej edycji koncertów dla przedszkolaków.

10 maja 2016r.

Wycieczka do Zakątka Odkrywców w Stróżewu i udział w warsztatach mydlanych. Dzieci dowiedziały się: czym jest mydło? jak ono powstaje? i jakie są rodzaje mydeł.  Dzięki warsztatom mydlanym poznały odpowiedzi na te pytania. Oprócz tego same wykonały pachnące glicerynowe mydełka. Dodatkowo w czasie zajęć podziwiały niezwykły pokaz baniek mydlanych. Były wśród nich były bańki z mgłą, wybuchające, płonące, dymiące. Odważni podjęli próbę zamknięcia w bańce mydlanej. Cały pobyt umilał  wesoły klaun, który bawił się z dziećmi, a na koniec nauczył kilku swoich sztuczek.

07 maja 2016r.

Piknik Europejski – dzieci z grupy IV zatańczyły hiszpański taniec „flamenco”

28 kwietnia 2016r. 

Grupa V uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym z okazji „Święta Flagi” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 9 w Płocku. Dzieci na scenie prezentowały piosenki i wiersze o treściach patriotycznych. Spotkanie było okazją do rozbudzania w dzieciach wartości patriotycznych w tym szacunku do symboli narodowych.

27 kwietnia 2016r.

Wycieczka do Teatru Dramatycznego na bajkę pt. „Kot w butach”.

26 kwietnia 2016r.

We wtorek 26 kwietnia dzieci grupy III reprezentowały nasze przedszkole w konkursie literackim  pt.” W krainie bajki” . Zaprezentowały inscenizację pt. „Krowa u lekarza” wzbogaconą utworami muzycznymi. I choć dziewczynki były najmłodszymi uczestnikami trema ich nie zjadła. Przeniesienie się w świat baśni przyniosły wiele pozytywnych emocji.

22 kwietnia 2016r.

22 kwietnia obchodzimy jak co roku Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki wykonały plakaty, na zajęciach dowiadywały się jak chronić naszą planetę, uczestniczyły w zabawach, śpiewały piosenki. Na koniec wyszły na zewnątrz przedszkola, aby zachęcić społeczność osiedlową do dbałości o nasze środowisko dla nas samych i przyszłych pokoleń.

20 kwietnia 2016r.

W środę nasze przedszkole zorganizowało wielką imprezę taneczną – XVIII Festiwal Tańca Ludowego. Nasi reprezentanci z grupy IV i V brawurowo zatańczyli krakowiaka a potem oglądali tańce przygotowane przez 13 pozostałych przedszkoli. Wszyscy tancerze nagrodzeni zostali pięknymi maskotkami, dyplomami i soczkami.

15 kwietnia 2016r.

Dzieci z grupy V wzięły udział w przeglądzie teatrzyków przedszkolnych w MDK, gdzie zaprezentowały bajkę pt.”Szewczyk Dratewka”.

12 kwietnia 2016r. 

Nagranie audycji radiowej „Akademia Lwa Honorka” przez dzieci z grup IV i V. Emisja audycji 27.04.2016r. na falach Katolickiego Radia Płock o godz. 9.45

11 kwietnia 2016r.

Wycieczka dzieci z grupy IV i V do Szkoły Muzycznej na bajkę pt. „Piękna i Bestia”.

07 kwietnia 2016r.

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku pod hasłem ” Pokonaj cukrzycę”. Przedszkolaki spotkały się, aby wspólnie utrwalić wiedzę na temat zdrowia oraz bawić i uczyć.Rozwiązywały zagadki, gimnastykowały się i smakowały produkty.

04 kwietnia 2016r.

Dziś dzieci z naszego przedszkola miały zajęcia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci bawiły się wspólnie, dowiadywały się o tolerancji i akceptacji innych, dzieliły się swoimi doświadczeniami.

24 marca 2016r. 

„Mazurek wielkanocny” spotkanie integracyjne w zakresie „Kuchcikowa” – ozdabianie mazurków materiałem cukierniczym, wspólna degustacja.

23 marca 2016r. 

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk z Białegostoku, który wystawił dla dzieci przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”.

22 marca 2016r.

Dzisiaj rozstrzygnięty został wewnątrzprzedszkolny konkurs pt. „Pisanki, kraszanki, jajka malowane…” Wszystkie rodzinnie wykonane prace zostały nagrodzone.

21 marca 2016r.

Pożegnanie zimy – powitanie wiosny: tak świętowały nasze przedszkolaki.

17 marca 2016r.
Udział w konkursie plastycznym „Karta wielkanocna”, organizowanym przez Miejskie  Przedszkole nr 37 w Płocku.
Wyróżnienia: Marta R., Piotr K. z grupy V

16 marca 2016r. 

Rozstrzygnięcie IX Regionalnego Konkursu Plastycznego „Jaś i Małgosia baśń, którą wszyscy znamy”  organizowanego przez MP nr 4.

09 marca 2016r.

Prace wykonane na konkurs pt.”Tradycje wielkanocne” organizowany przez POKiS.

09 marca 2016r. 

Dzieci 5 i 6 -letnie wysłuchały dzisiaj koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej pt. ” Poznajemy instrumenty perkusyjne”.

07 marca 2016r.

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk pt. „Chłopiec z drewna” Teatru Lalek „Pinokio”. Dzieci były zachwycone występem aktorów i nagrodziły ich występ gromkimi brawami.

05 marca 2016r.

W konkursie plastycznym, ogólnopolskim  pt. „Bezpieczne zabawy bohaterów bajek organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 dzieci z grupy V :  Amelia G. – zdobyła wyróżnienie, a Lena W.  – 2 miejsce. Gratulujemy!

18 lutego 2016r. 

Dzieci z grupy V „Smerfy” uczestniczyły w „Spartakiadzie Przedszkolaka” wzięły udział w  rywalizacjach i konkurencjach sprawnościowych. Spotkanie integracyjne odbyło się w Szkole Podstawowej nr 11 w Płocku.

22 stycznia 2016r.

Występ dzieci z grupy V na Koncercie Kolęd organizowanym przez MP nr 3 w kościele Św. Ducha. Nasze przedszkolaki zaśpiewały pastorałkę „Bosy pastuszek”.

21 stycznia 2016r.

Święto Babci i Dziadka. Nasze przedszkole odwiedzili dziś seniorzy, a dzieci przygotowały dla Nich wiersze, piosenki, tańce i własnoręcznie wykonane podarunki.

18 stycznia 2016r. 

Karolina J. z grupy IV „Żółwiki” zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Święta w moim domu” organizowanym przez MP nr 27 w Płocku. Gratulujemy!

13 stycznia